
Kształtowanie motoryczne młodych sportowców
Przygotowanie motoryczne to kluczowy element, który jest niezbędny dla każdego rozwijającego się zawodnika.
Więcej o szkoleniu
Przygotowanie motoryczne to kluczowy element, który jest niezbędny dla każdego rozwijającego się zawodnika. Jeden z modeli rozwoju młode sportowca zakłada rozwój czterech filarów: techniczno-taktyczny, psychologiczny, społeczny i fizyczny. Celem jest, aby każda jednostka treningowa rozwijała wszystkie te elementy.
W tym szkoleniu pokazujemy szerszą, długofalową perspektywę rozwijania motoryczności młodych sportowców, ale też przekazujemy wskazówki i praktyczne przykłady, które pomogą Ci w projektowaniu jednostek treningowych.
Czego dowiesz się ze szkolenia?
- Czym jest długofalowy proces rozwoju sportowca z perspektywy przygotowania motorycznego?
- Jakie są trzy globalne wzorce ruchowe?
- Które umiejętności ruchowe są fundamentalne i jak ich nauczać?
- Jak rozwijać szybkość?
Jaki program rozgrzewki powinien występować w poszczególnych fazach długofalowego rozwoju młodych sportowców? Jak tworzy okoliczności do nauki? Jakie są kroki w programowaniu rozwoju biblioteki ruchu? Jak wpleść wstawki motoryczne w trening?
125 minut edukacji, inspiracji i dobrych praktyk.
Po zrealizowaniu wszystkich lekcji, podejdziesz do quizu, który pozwoli Ci utrwalić i sprawdzić nabytą wiedzę. Pozytywny wynik będzie podstawą do wydania certyfikatu WSZiC i AT.
Po zdaniu quizu kończącego szkolenie, otrzymasz certyfikat uczestnictwa, wystawiony przez Wydział Sportu Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu oraz Wydawnictwo „Asystent Trenera” - patronów merytorycznych platformy Szkolenia.wGrze.pl.
Jakie są etapy długofalowego rozwoju młodych sportowców? Jakie kategorie wchodzą w skład struktury przygotowania motorycznego? Co należy kształtować w poszczególnych fazach rozwoju fizycznego?
Jaki program rozgrzewki powinien występować w poszczególnych fazach długofalowego rozwoju młodych sportowców? Jak tworzy okoliczności do nauki? Jakie są kroki w programowaniu rozwoju biblioteki ruchu? Jak wpleść wstawki motoryczne w trening?
Jakie są trzy globalne wzorce ruchowe? Jakie są główne mechanizmy urazów? Od czego powinniśmy zaczynać naukę w fazach: fundamentów i kształtowania? Jak nauczać głównych wzorców ruchowych?
Jak zawodnicy się uczą? Jak wyrobić sobie „trenerskie oko”? Jak efektywnie organizować grupę do ćwiczeń? Czym są punkty orientacyjne wzorca?
Czym są podstawy ruchowe?
Jakie są fundamentalne umiejętności ruchowe? Jak je rozwijać? Co chcemy uzyskać ucząc zawodników fundamentalnych umiejętności ruchowych?
Dlaczego rozwijanie szybkości jest bardzo ważne w rozwoju młodych zawodników? Jaki aspekt szybkości jest potrzebny na danej pozycji na boisku? Na jakich aspektach szybkości należy się skupić wśród zawodników w kat. U9-U15?
Czy ruch to umiejętność? Co powinno być celem przy tworzeniu programu przygotowania motorycznego?
Jakie ćwiczenia stosować?
„Dla poprawy formy fizycznej, lepiej jest robić 5 pompek dziennie, niż raz w miesiącu zrobić ich 500. Podobnie jest z edukacją!”
- - mikroedukacja – 10-12minutowe filmiki do odtworzenia w każdej chwili i z dowolnego odtworzenia,
- - wykładowcy – eksperci/mentorzy z sukcesami w tematyce, którą omawiają,
- - jeden kurs – jeden temat – konkretna dawka wiedzy,
- - dużo praktycznej wiedzy, przykładów i inspiracji,
- - certyfikat Wydziału Sportu WSZiC i Wydawnictwa “Asystent Trenera”.
- Zrozumiesz dlaczego ruch należy traktować jako umiejętność
- Poznasz trzy globalne wzorce ruchowe
- Dowiesz się jak wyrobić w sobie „trenerskie oko”
- Zobaczysz praktyczne przykłady kształtowania wybranych umiejętności ruchowych.
Nicole Rodriguez

Nicole Rodriguez
Coach Nicole Rodriguez (International Human Performance Coach) współpracuje z amerykańskimi i międzynarodowymi zespołami oraz organizacjami. Obecnie pracuje z Akademią BVB im. Łukasza Piszczka. Pracowała z narodową drużyną siatkówki w Holandii, przygotoiwywując ich do Igrzysk Olimpijskich 2020. Coach Nicole Rodriguez była szefem działu edukacji w zespole EXOS, Human Performance Company w Phoenix, AZ.
Od 2012 roku wspiera międzynarodową piłkę nożną, rugby, międzynarodowe kolarstwo i różne amerykańskie sporty. Również pracowała u boku Michaela Boyle’a w latach 2006-2012, szkoląc pełne grono klientów i sportowców, w tym NHL, MLB, NFL, Olympic Ice Hockey, sportowców amatorów.