Więcej o szkoleniu

Przygotowanie motoryczne to kluczowy element, który jest niezbędny dla każdego rozwijającego się zawodnika. Jeden z modeli rozwoju młode sportowca zakłada rozwój czterech filarów: techniczno-taktyczny, psychologiczny, społeczny i fizyczny. Celem jest, aby każda jednostka treningowa rozwijała wszystkie te elementy.

W tym szkoleniu pokazujemy szerszą, długofalową perspektywę rozwijania motoryczności młodych sportowców, ale też przekazujemy wskazówki i praktyczne przykłady, które pomogą Ci w projektowaniu jednostek treningowych.

Czego dowiesz się ze szkolenia?

  • Czym jest długofalowy proces rozwoju sportowca z perspektywy przygotowania motorycznego?
  • Jakie są trzy globalne wzorce ruchowe?
  • Które umiejętności ruchowe są fundamentalne i jak ich nauczać?
  • Jak rozwijać szybkość?
Darmowe lekcje:
Lekcja 2: Ruch jako umiejętność

Jaki program rozgrzewki powinien występować w poszczególnych fazach długofalowego rozwoju młodych sportowców? Jak tworzy okoliczności do nauki? Jakie są kroki w programowaniu rozwoju biblioteki ruchu? Jak wpleść wstawki motoryczne w trening?

cena: 99,00 zł
Kup dostęp
Wykupując nasze szkolenie uzyskujesz pełny, nieograniczony czasowo dostęp do wszystkich materiałów!
9 lekcji video

125 minut edukacji, inspiracji i dobrych praktyk.

Interaktywny test

Po zrealizowaniu wszystkich lekcji, podejdziesz do quizu, który pozwoli Ci utrwalić i sprawdzić nabytą wiedzę. Pozytywny wynik będzie podstawą do wydania certyfikatu WSZiC i AT. 

Certyfikat uczestnictwa

Po zdaniu quizu kończącego szkolenie, otrzymasz certyfikat uczestnictwa, wystawiony przez Wydział Sportu Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu oraz Wydawnictwo „Asystent Trenera” - patronów merytorycznych platformy Szkolenia.wGrze.pl.

Zapraszamy do szkolenia!
Kup dostęp
Dokładny program szkolenia:
Moduł 1: Długofalowy proces rozwoju sportowca

Jakie są etapy długofalowego rozwoju młodych sportowców? Jakie kategorie wchodzą w skład struktury przygotowania motorycznego? Co należy kształtować w poszczególnych fazach rozwoju fizycznego?

Moduł 2: Ruch jako umiejętność

Jaki program rozgrzewki powinien występować w poszczególnych fazach długofalowego rozwoju młodych sportowców? Jak tworzy okoliczności do nauki? Jakie są kroki w programowaniu rozwoju biblioteki ruchu? Jak wpleść wstawki motoryczne w trening?

Moduł 3: Trzy globalne wzorce ruchowe

Jakie są trzy globalne wzorce ruchowe? Jakie są główne mechanizmy urazów? Od czego powinniśmy zaczynać naukę w fazach: fundamentów i kształtowania? Jak nauczać głównych wzorców ruchowych?

Moduł 4: Wyrabianie „trenerskiego oka”

Jak zawodnicy się uczą? Jak wyrobić sobie „trenerskie oko”? Jak efektywnie organizować grupę do ćwiczeń? Czym są punkty orientacyjne wzorca?

Moduł 5: Podstawy ruchowe

Czym są podstawy ruchowe?

Moduł 6: Fundamentalne umiejętności ruchowe

Jakie są fundamentalne umiejętności ruchowe? Jak je rozwijać? Co chcemy uzyskać ucząc zawodników fundamentalnych umiejętności ruchowych?

Moduł 7: Szybkość

Dlaczego rozwijanie szybkości jest bardzo ważne w rozwoju młodych zawodników? Jaki aspekt szybkości jest potrzebny na danej pozycji na boisku? Na jakich aspektach szybkości należy się skupić wśród zawodników w kat. U9-U15?

Moduł 8: Podsumowanie

Czy ruch to umiejętność? Co powinno być celem przy tworzeniu programu przygotowania motorycznego?

Moduł 9: Praktyczne przykłady

Jakie ćwiczenia stosować?

Co wyróżnia nasze szkolenia?

„Dla poprawy formy fizycznej, lepiej jest robić 5 pompek dziennie, niż raz w miesiącu zrobić ich 500. Podobnie jest z edukacją!”

  • - mikroedukacja – 10-12minutowe filmiki do odtworzenia w każdej chwili i z dowolnego odtworzenia,
  • - wykładowcy – eksperci/mentorzy z sukcesami w tematyce, którą omawiają,
  • - jeden kurs – jeden temat – konkretna dawka wiedzy,
  • - dużo praktycznej wiedzy, przykładów i inspiracji,
  • - certyfikat Wydziału Sportu WSZiC i Wydawnictwa “Asystent Trenera”.
Korzyści ze szkolenia
  • Zrozumiesz dlaczego ruch należy traktować jako umiejętność
  • Poznasz trzy globalne wzorce ruchowe
  • Dowiesz się jak wyrobić w sobie „trenerskie oko”
  • Zobaczysz praktyczne przykłady kształtowania wybranych umiejętności ruchowych. 
Nicole Rodriguez
slide
Nicole Rodriguez

Coach Nicole Rodriguez (International Human Performance Coach) współpracuje z amerykańskimi i międzynarodowymi zespołami oraz organizacjami. Obecnie pracuje z Akademią BVB im. Łukasza Piszczka. Pracowała z narodową drużyną siatkówki w Holandii, przygotoiwywując ich do Igrzysk Olimpijskich 2020. Coach Nicole Rodriguez była szefem działu edukacji w zespole EXOS, Human Performance Company w Phoenix, AZ.

Od 2012 roku wspiera międzynarodową piłkę nożną, rugby, międzynarodowe kolarstwo i różne amerykańskie sporty. Również pracowała u boku Michaela Boyle’a w latach 2006-2012, szkoląc pełne grono klientów i sportowców, w tym NHL, MLB, NFL, Olympic Ice Hockey, sportowców amatorów.

  • Masz już konto? Zaloguj się!
  • Nie masz konta? Dołącz do nas!
Załóż nowe konto