Więcej o szkoleniu

"Tworzenie gier treningowych" kompleksowo omawia budowanie oraz przygotowywanie gier do jak najbardziej efektywnej realizacji na boisku. Szkolenie pozwala spojrzeć na kreowanie gier nie tylko od strony szkoleniowej, ale również organizacyjnej, ponieważ oba te obszary powodują, że można efektywnie zrealizować nasze plany treningowe. Gry mają służyć jako narzędzie do uczenia się zawodników, a więc rolą trenera jest także stworzyć w nich odpowiednie środowisko do tego, dlatego poruszone zostały także tematy związane z komunikacją z zawodnikami, nie tylko tą werbalną.

Czego dowiesz się ze szkolenia?

 • Jakie są elementy potrzebne by się uczyć?
 • Co znaczy sportowe środowisko?
 • Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę organizując grę treningową?
 • Jakie reguły mogą wykreować pożądane sytuacje?
 • Jak komunikować się z zawodnikami w trakcie gry treningowej?
Darmowe lekcje:
Lekcja 2: Dlaczego gramy w piłce nożnej?

Dlaczego forma gry jest najbardziej rekomendowaną w procesie treningowym? Jakie elementy są potrzebne by się uczyć? Jakie jest środowisko w piłce nożnej? Co zawiera środowisko gry?

cena: 99,00 zł
Kup dostęp
Wykupując nasze szkolenie uzyskujesz pełny, nieograniczony czasowo dostęp do wszystkich materiałów!
12 lekcji video + 2 ekskluzywne webinary

125 minut edukacji, inspiracji i dobrych praktyk. BONUS: dwa webinary, podczas których prowadzący omówi z uczestnikami konkretne przypadki dot. ich warsztatu pracy oraz odpowie na pytania związane ze szkoleniem.

Interaktywny test

Po zrealizowaniu wszystkich lekcji, podejdziesz do quizu, który pozwoli Ci utrwalić i sprawdzić nabytą wiedzę. Pozytywny wynik będzie podstawą do wydania certyfikatu.

Certyfikat uczestnictwa

Po zdaniu quizu kończącego szkolenie, otrzymasz certyfikat uczestnictwa, wystawiony przez Wyższą Szkołę Sportu oraz Wydawnictwo "Asystent Trenera" - patronów merytorycznych platformy Szkolenia.wGrze.pl.

Zapraszamy do szkolenia!
Kup dostęp
Dokładny program szkolenia:
Moduł 1: Wprowadzenie

Jakie zagadnienia będą poruszane w szkoleniu? Dlaczego warto wziąć w nim udział? Kim jest autor szkolenia?

Moduł 2: Dlaczego gramy w piłce nożnej?

Dlaczego forma gry jest najbardziej rekomendowaną w procesie treningowym? Jakie elementy są potrzebne by się uczyć? Jakie jest środowisko w piłce nożnej? Co zawiera środowisko gry?

Moduł 3: Jakie są rodzaje gier?

Jaka są cechy charakterystyczne poszczególnych rodzajów gier? Jakie są zagrożenia poszczególnych rodzajów gier? Jakie są dodatkowe rodzaje gier?

Moduł 4: Jak najczęściej komunikujemy się z zawodnikami?

Jaką rolę w komunikacji pełnią środki treningowe? Jaki jest łańcuch działań w piłce nożnej w oparciu o fazy gry? Jaki jest katalog sytuacji, które występują w grze i procesie szkolenia? Jak chcemy grać w poszczególnych fazach gry?

Moduł 5: Jak zbudować grę treningową?

Co należy wziąć pod uwagę przy budowaniu ćwiczenia? Jakie są aspekty szkoleniowe i organizacyjne? Ile bramek można wykorzystywać w środku treningowym i dlaczego?

Moduł 6: Jak stworzyć warunki do uczenia się?

Na czym polega podział na zespół uczący się i zespół tworzący środowisko? Jakie są rodzaje reguł? Kiedy możemy stosować reguły dla zespołu uczącego się a kiedy dla tworzącego środowisko?

Moduł 7: Jak wykreować pożądane sytuacje w atakowaniu?

Jakie reguły możemy wprowadzić by nasz zespół grał w ataku tak jak tego oczekujemy? Jak możemy zbudować konspekt treningowy w oparciu o zarządzanie regułami? Jakie reguły możemy wprowadzić by nasz zespół odpowiednio reagował na stratę?

Moduł 8: Przykładowe gry doskonalące zachowania w atakowaniu

Jakie reguły wprowadzić by częściej występowało stworzenie przewagi +1 w budowaniu gry? Jak można wykorzystać podział na strefy oraz odpowiednie ustawienie bramek?

Moduł 9: Jak wykreować pożądane sytuacje w bronieniu?

Jakie reguły możemy wprowadzić by nasz zespół grał w obronie tak jak tego oczekujemy? Jak możemy zbudować konspekt treningowy w oparciu o zarządzanie regułami? Jakie reguły możemy wprowadzić by nasz zespół odpowiednio reagował na odbiór?

Moduł 10: Przykładowe gry doskonalące zachowania w bronieniu

Jakie reguły wprowadzić by zawodnicy identyfikowali momenty pressingowe? Jak można wykorzystać podział na strefy oraz małe bramki w doskonaleniu gry w obronie?

Moduł 11: Jak poprowadzić grę treningową?

Jakie interwencje szkoleniowe wyróżniamy? Jakie są etapy komunikacji w środku treningowym? Jak możemy podsumować efektywność treningu?

Moduł 12: Podsumowanie i zadanie dla uczestników

Jakie najważniejsze zagadnienia warto zapamiętać z kursu? Jakie mogą być kolejne kroki w uczeniu się sztuki tworzenia gier treningowych?

Co wyróżnia nasze szkolenia?

„Dla poprawy formy fizycznej, lepiej jest robić 5 pompek dziennie, niż raz w miesiącu zrobić ich 500. Podobnie jest z edukacją!”

 • - mikroedukacja – 10-12minutowe filmiki do odtworzenia w każdej chwili i z dowolnego odtworzenia,
 • - wykładowcy – eksperci/mentorzy z sukcesami w tematyce, którą omawiają,
 • - jeden kurs – jeden temat – konkretna dawka wiedzy,
 • - dużo praktycznej wiedzy, przykładów i inspiracji,
 • - certyfikat Wydziału Sportu WSZiC i Wydawnictwa “Asystent Trenera”.
Korzyści ze szkolenia
 • Kompleksowe spojrzenie na tworzenie gier treningowych
 • Świadoma etapizacja budowania gier treningowych
 • Inspiracja do tworzenia własnych reguł treningowych
 • Efektywne zarządzanie sztabem szkoleniowym w trakcie realizacji gier treningowych
Maciej Szymański
slide
Maciej Szymański

Trener UEFA Elite Youth A, uczestnik szkoleń i staży krajowych i międzynarodowych, m.in. z Raymondem Verheijenem, Soccer Services (m.in. Carles Romagosa, Fran Rubio), wizyty w klubach przede wszystkim holenderskich (Ajax Amsterdam, de Graafschap), hiszpańskich (Real Saragossa, Deportivo Alaves, Espanyol Barcelona).

Obecnie:
Dyrektor Akademii Widzewa Łódź

W przeszłości:

 • Trener - analityk reprezentacji Polski do lat 20
  Trener - koordynator metodologii szkolenia Akademii Piasta Gliwice
 • Trener - koordynator szkolenia Akademii Legii Warszawa
 • Trener - koordynator oraz trener grup młodzieżowych UKS SMS Łódź
 • Asystent trenera MESA Widzew Łódź
 • Trener grup młodzieżowych Widzewa Łódź

Współpraca szkoleniowa z Soccer Services (metoda Ekkono) w zakresie organizacji szkoleń dla trenerów w Polsce i Hiszpanii oraz obozów piłkarskich w Polsce.

 • Masz już konto? Zaloguj się!
 • Nie masz konta? Dołącz do nas!
Załóż nowe konto