Jakie zagadnienia zostaną poruszone? Dlaczego są one ważne dla trenerów sportowych?

W niniejszym szkoleniu, dr Marcin Kochanowski dzieli się z Tobą swoją wiedzę o zasadach budowania zespołu młodzieżowego, o tym jak funkcjonują ludzie w sporcie, pod presją, w zespole. Tzw. „teambuilding” to jedna z kluczowych kompetencji wszystkich osób, które odpowiadają za pracę z zespołami. Dotyczy to zarówno biznesu, jak i edukacji. W sporcie, zwłaszcza grach zespołowych, jest to wręcz warunek konieczny.

Prowadzący, w swoich wypowiedziach powołuje się na przykłady wielkich sportowców i trenerów. Jako praktyk-badacz odnosi się też do teorii, która pomaga zrozumieć szerszy kontekst danego zagadnienia praktycznego. Dzieli się również narzędziami i praktycznymi metodami zastosowania tej wiedzy w Twojej codziennej pracy.

Tematyka poruszana podczas kolejnych odcinków jest zgodna z najważniejszymi aspektami budowania zespołów: ustalenie zasad -> podmiotowość zawodników -> rodzice jako zaplecze zespołu -> cele drużyny -> komunikacja podczas treningów -> komunikacja startowa -> pewność siebie -> zaufanie w drużynie -> efekt synergii -> role w zespole.

Wszystko to, czego się dowiesz z tego szkolenia, traktuj jako przykłady, wskazówki, inspirację. Staraj się je odnosić do swojej pracy oraz tego jak Ty podchodzisz do budowania zespołu.

Pamiętaj, że pracując z młodymi ludźmi, powinieneś zbudować z nich zespół, głównie po to, żeby ich nauczyć tego procesu. Niech poczują na sobie czym jest duch zespołu, jak powinna wyglądać komunikacja, jak wyznaczać cele oraz przestrzegać zasad. To bardzo ważna dla nich kompetencja. Nawet jeśli teraz najważniejszy jest ich indywidualny rozwój, to w przyszłości większość z nich będzie członkami różnych zespołów, m.in. tych sportowych.

  • Masz już konto? Zaloguj się!
  • Nie masz konta? Dołącz do nas!
Załóż nowe konto