Więcej o szkoleniu

Każdy trener komunikuje się ze swoimi podopiecznymi, ich rodzicami oraz innymi trenerami. Komunikacja to nasze podstawowym narzędziem w budowaniu relacji i wzbudzaniu zachowań oraz postaw innych. Jednak efektywne komunikowanie się jest kompetencją unikalną. Trenerzy, którzy ją posiadają, robią prawdziwą różnicę. Często chodzi o detale, a w tym szkoleniu je poznasz.

Czego dowiesz się ze szkolenia?

 • Jak konstruować komunikaty, żeby trafiały do Twoich podopiecznych (różnych!)?
 • Jakie znaczenie ma Twoja postawa podczas meczów i treningów?
 • Jak budować autorytet poprzez odpowiednią komunikację?
 • Jakie jest pięć częstych błędów w komunikacji i jak ich unikać?
Darmowe lekcje:
Lekcja 2: Schematy komunikacji

Z jakich elementów składa się schemat komunikacji? Jaki jest wpływ autorytetu na odbiór komunikatów? Czym jest treść i jakich słów powinieneś używać? Czym jest kod językowy? Czym są szumy komunikacyjne?

cena: 99,00 zł
Kup dostęp
Wykupując nasze szkolenie uzyskujesz pełny, nieograniczony czasowo dostęp do wszystkich materiałów!
12 lekcji video

125 minut edukacji, inspiracji i dobrych praktyk.

Interaktywny test

Po zrealizowaniu wszystkich lekcji, podejdziesz do quizu, który pozwoli Ci utrwalić i sprawdzić nabytą wiedzę. Pozytywny wynik będzie podstawą do wydania certyfikatu WSZiC i AT. 

Certyfikat uczestnictwa

Po zdaniu quizu kończącego szkolenie, otrzymasz certyfikat uczestnictwa, wystawiony przez Wydział Sportu Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu oraz Wydawnictwo „Asystent Trenera” - patronów merytorycznych platformy Szkolenia.wGrze.pl.

Zapraszamy do szkolenia!
Kup dostęp
Dokładny program szkolenia:
Moduł 1: Wprowadzenie

Dlaczego komunikacja jest kluczowa? Czego dowiesz się na szkoleniu? Jakie detale w komunikacji robią różnice? O czym mówi reguła Gottmana?

Moduł 2: Schematy komunikacji

Z jakich elementów składa się schemat komunikacji? Jaki jest wpływ autorytetu na odbiór komunikatów? Czym jest treść i jakich słów powinieneś używać? Czym jest kod językowy? Czym są szumy komunikacyjne?

Moduł 3: Nadawca

Kim jest nadawca? Na co zwrócić uwagę żeby jego komunikaty trafiały do odbiorców oraz żeby odbiory chcieli go słuchać? Jakie są elementy budowy autorytetu? Jakie są najważniejsze cechy lidera?

Moduł 4: Gesty i mowa niewerbalna

Jakie znaczenie w komunikacji ma mowa niewerbalna? Na co zwracać uwagę komunikując się z zawodnikami? Jakie znaczenie ma Twoja postawa podczas zawodów? Jakie znaczenie w komunikacji mają gesty i dotyk?

Moduł 5: Odbiorca

Jak budować swój komunikat żeby trafić do odbiorcy? Jak komunikować się z rodzicami? Jak komunikować się z młodymi zawodnikami? Co zrobić żeby zawodnicy Cię słuchali?

Moduł 6: Szumy komunikacyjne

Czym są szumy komunikacyjne i jaki jest ich podział? Jak szumy komunikacyjne wpływają na jakość komunikacji? Jak sobie radzić z szumami komunikacyjnymi?

Moduł 7: 5 częstych błędów w komunikacji

Jakie jest 5 częstych błędów w komunikacji? Co zrobić by unikać błędów w komunikacji? Jaka jest pojemność pamięci krótkotrwałej?

Moduł 8: Kolory w komunikacji

Czym jest model DISC? Jakie są cechy poszczególnych typów zachowań? Jak mówić do koloru żółtego, zielonego, niebieskiego i czerwonego? W jaki sposób znajomość styli zachowań Twoich podopiecznych czy współpracowników może wpłynąć na Twoją korzyść?

Moduł 9: Krytyka w sporcie

Na co warto zwrócić uwagę kiedy przekazujesz negatywne informacje? Jak chwalić? Jak i kiedy krytykować? Co poprawia satysfakcję zawodników o 10% z wykonanego treningu?

Moduł 10: Słowa mają moc

Jakich słów używać? Co niosą ze sobą określone słowa? Jakich słów unikać? Jak formułować komunikaty? Jaka jest moc słowa „ale”? Jak budować zdania ze słowem „ale”?

Moduł 11: Informacja zwrotna

Czym jest i jakie są korzyści z informacji zwrotnej? Jak prosić o informację zwrotną? Jak postępować z negatywnymi informacjami zwrotnymi?

Moduł 12: Podsumowanie

Jakie umiejętności są kluczowe na pewnym etapie wyszkolenia zawodników? Jak możesz nam pomóc w rozwoju platformy wGrze.pl?

Co wyróżnia nasze szkolenia?

„Dla poprawy formy fizycznej, lepiej jest robić 5 pompek dziennie, niż raz w miesiącu zrobić ich 500. Podobnie jest z edukacją!”

 • - mikroedukacja – 10-12minutowe filmiki do odtworzenia w każdej chwili i z dowolnego odtworzenia,
 • - wykładowcy – eksperci/mentorzy z sukcesami w tematyce, którą omawiają,
 • - jeden kurs – jeden temat – konkretna dawka wiedzy,
 • - dużo praktycznej wiedzy, przykładów i inspiracji,
 • - certyfikat Wydziału Sportu WSZiC i Wydawnictwa “Asystent Trenera”.
Korzyści ze szkolenia
 • Poznasz inspirujące historie ze świata sportu obrazujących poszczególne zagadnienia (wykładowca to mistrz storytellingu)
 • Dostaniesz komplet wskazówek praktycznych dotyczących Twojej umiejętności komunikowania się
 • Zrozumiesz, że często to detale wpływają na efektywność naszej komunikacji – poznasz je i nauczysz się robić je lepiej
dr Marcin Kochanowski
slide
dr Marcin Kochanowski

Certyfikowany Psycholog Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego klasy I. Wiceprzewodniczący Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Jako psycholog współpracował ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce w latach 2006 - 2010. Brał udział w Mistrzostwach Europy, a także Mistrzostwach Świata w 2007 roku zakończonych zdobyciem wicemistrzostwa świata przez drużynę prowadzoną przez trenera Bogdana Wentę.

Współpracując z Reprezentacją Polski w koszykówce na wózkach przygotowywał zespół i brał z nim udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Od 2017 roku współpracuje z Reprezentacją Polski mężczyzn z siatkówce plażowej, co zaowocowało udziałem w mistrzostwach Europy, mistrzostwach świata i kilkunastoma medalami turniejów pucharu świata.

 • Masz już konto? Zaloguj się!
 • Nie masz konta? Dołącz do nas!
Załóż nowe konto