
Kształtowanie przyszłych mistrzów - 4 czynniki sukcesu
“Prawdziwy trening rozpoczyna się z chwilą, gdy zidentyfikujemy talent u młodego zawodnika” (prof. dr hab. Ryszard Panfil). Jednak samo odkrycie potencjału do piłki nożnej to dopiero początek drogi. Następnie zaczyna się proces kształtowania profesjonalnych piłkarzy. To dużo trudniejsza sztuka. Czynników, które wpływają na sukces jest wiele. Ważne, żeby określić te, na które mamy wpływ.
Więcej o szkoleniu
Praca z uzdolnionymi zawodnikami, zwłaszcza w ramach ścieżki profesjonalnej (gdzie dochodzi element selekcji), wymaga od trenera innego zestawu kompetencji niż w sferze “grassroots”. Nie dość, że potrzebny jest bardziej wyspecjalizowany warsztat, to jeszcze należy stworzyć odpowiednie środowisko. Takie, w którym najbardziej perspektywiczni zawodnicy będą chcieli trenować i dawać z siebie wszystko, by w przyszłości stać się profesjonalnymi piłkarzami.
Czego dowiesz się ze szkolenia?
- Na czym polega specyfika pracy w profesjonalnych akademiach piłkarskich?
- Jakich kompetencji potrzebuje trener pracujący z uzdolnionymi zawodnikami?
- W jaki sposób znajdować i selekcjonować młodych zawodników z największym potencjałem?
- Jak indywidualizować pracę z uzdolnionymi zawodnikami?
- Jak stworzyć optymalne warunki do rozwoju przyszłych mistrzów?
Jakie kompetencje powinien posiadać trener pracujący z przyszłymi mistrzami? Jaka jest rola trenera w procesie kształcenia przyszłych mistrzów?
90 minut edukacji, inspiracji i dobrych praktyk.
Dzięki którym w prosty sposób będziesz mógł przekuć wiedzę w praktykę na boisku!
Po zrealizowaniu wszystkich lekcji, podejdziesz do quizu, który pozwoli Ci utrwalić i sprawdzić nabytą wiedzę. Pozytywny wynik będzie podstawą do wydania certyfikatu WSZiC i AT.
Po zdaniu quizu kończącego szkolenie, otrzymasz certyfikat uczestnictwa, wystawiony przez Wydział Sportu Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu oraz Wydawnictwo „Asystent Trenera” - patronów merytorycznych platformy Szkolenia.wGrze.pl.
Jaka jest rola akademii w klubie? Na czym polega specyfika pracy w profesjonalnej akademii piłkarskiej?
Jakie kompetencje powinien posiadać trener pracujący z przyszłymi mistrzami? Jaka jest rola trenera w procesie kształcenia przyszłych mistrzów?
W jaki sposób przebiega proces rekrutacji i selekcji do akademii piłkarskiej? Jacy zawodnicy są poszukiwani? Na co zwracać szczególną uwagę przy selekcji?
Jak wyznaczyć wizję rozwoju przyszłych mistrzów - aspekt piłkarski, mentalny, wizerunkowy? Jak zindywidualizować pracę z uzdolnionymi zawodnikami?
Jak stworzyć optymalne warunki do rozwoju przyszłych mistrzów? Z jakimi barierami trzeba się zmierzyć pracując z uzdolnionymi zawodnikami?
Co decyduje o tym, że jedni trafiają na najwyższy poziom, a innym się nie udaje? Czy to tylko kwestia umiejętności? Co można doradzić trenerom, którzy mają w swoich grupach utalentowanych zawodników?
„Dla poprawy formy fizycznej, lepiej jest robić 5 pompek dziennie, niż raz w miesiącu zrobić ich 500. Podobnie jest z edukacją!”
- - mikroedukacja – 10-12minutowe filmiki do odtworzenia w każdej chwili i z dowolnego odtworzenia,
- - wykładowcy – eksperci/mentorzy z sukcesami w tematyce, którą omawiają,
- - jeden kurs – jeden temat – konkretna dawka wiedzy,
- - dużo praktycznej wiedzy, przykładów i inspiracji,
- - certyfikat Wydziału Sportu WSZiC i Wydawnictwa “Asystent Trenera”.
- Dowiesz się, na czym skupiać się w treningu z uzdolnionymi graczami i jak tworzyć przewagę w lokalnym środowisku piłkarskim.
- Poznasz największe błędy trenerskie, a także sprawdzone metody działania, dzięki którym podniesiesz poziom swoich podopiecznych.
- Poznasz tajniki selekcji, a także sekret oceny potencjału zawodników do gry.
- Dowiesz się, jak tworzyć optymalne warunki do rozwoju, które maksymalnie zwiększą prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu przez Twoich zawodników.
- Poznasz specyfikę pracy z „nowym” pokoleniem, a także nauczysz się być jednym z nich.
Mariusz Rumak

Mariusz Rumak
Trener z licencją UEFA Pro. Posiada doświadczenie w pracy z młodzieżą (m.in. w KKS Lech Poznań) i dorosłymi (m.in. KKS Lech Poznań, WKS Zawisza Bydgoszcz, WKS Śląsk Wrocław, Bruk-bet Termalica Nieciecza, Odra Opole) na najwyższym poziomie sportowym.
Kierował rozwojem wielu talentów sportowych (m.in. Karol Linetty, Tomasz Kędziora, Łukasz Teodorczyk, Bartosz Bereszyński, Dawid Kownacki, Jan Bednarek, Marcin Kamiński). Jego zespoły wywalczyły 2 medale Mistrzostw Polski juniorów. Prowadząc drużyny w Ekstraklasie, dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo Polski. Dwa razy nominowany przez piłkarzy i trenerów Ekstraklasy do tytułu trenera roku.
Główne wartości, jakie wyznaje w życiu zawodowym to: praca, szacunek, zespół, współzawodnictwo.